Larry Sanger és Jimmy Wales 2001-ben közösen hozták létre a Wikipédiát, majd Sanger a következő évben kilépett a projektből. Az idén 20 éves online enciklopédia Sanger elmondása szerint
az első öt évében semlegesnek számított, majd fokozatosan a baloldal felé tolódott és a balos narratívákat követi.
Politikai összeesküvés elméletek, letiltott források
A Wikipédiának mintegy 125 000 aktív önkéntes szerkesztője van, akik a tömegesen létrehozott cikkeken dolgoznak, és több mint 1000 adminisztrátor, akik olyan intézkedéseket hozhatnak, mint a fiókok letiltása vagy bizonyos oldalak szerkesztésének korlátozása.
Sanger az EpochTV-nek elmondta, hogy
különösen az elmúlt öt évben figyelhető meg, hogy a jobboldali személyek, gyakran találják szembe magukat olyan cikkekkel a Wikipédián, amelyek durván félremagyarázzák eredményeiket,
gyakran egyszerűen kihagyva a munkásságuk fontos részeit, és félremagyarázzák az indítékaikat.
Őket a Wikipédia gyakran összeesküvés elméletek terjesztőiként hivatkozza, vagy éppen szélsőjobboldalinak nevezi.
Sanger azt is kiemelte, hogy a Wikipédia átállt a baloldali média követésére és megtiltotta szerkesztőinek, hogy a Fox News politikai tudósításait, a New York Postot és a Daily Mailt forrásként használják. Szerinte a Wikipédiánál ma tilos a konzervatív hírportálokra hivatkozni.
Márciusban Sanger bejelentette, hogy
olyan technikai szabványok kifejlesztésén dolgozik, amelyek megfosztják az óriáscégeket a közösségi média feletti hatalomtól és a felhasználóknak nagyobb ellenőrzést biztosítanak az általuk előállított és látott tartalmak felett.
Jelenleg pedig egy decentralizált hálózat létrehozásával foglalkozik, amely az összes enciklopédikus tartalmat egyetlen hálózatban összesítené.